Reis Araç Kiralama İletişim:444 63 55

Eskişehir Yolu 7.Km Ticaret Bakanlığı Önü No:100/B Çankaya / ANKARA

Yaz Aylarında Araç Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

1-      Yazın bol bol sıvı tüketilmeli ve ağır yiyeceklerden kaçınılmalıdır.

2-      Yola çıkılmadan önce havanın serinliği kontrol edilmeli aşırı sıcak havalarda yola çıkılmamalıdır akşam üstünü tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

3-      Uzun yola gittiğiniz takdir en az 2 saatte 15 dakikalık molalarla kendinizi ve aracınızı dinlendirin.

4-      Aşırı sıcak havalarda uzun yola çıktığınız zaman ve uykusuzsanız dalgınlık oranı artış gösterir bu sebeple kesinlikle uykunuzu almadan ve yorgun bir şekilde yola çıkmayınız.

5-      Uzun yolda kesinlikle önünüzdeki araç ile takip mesafenizi koruyun.

6-      Aracınızın hararet yapma ihtimaline karşı aracınızda kesinlikle fazladan normal su ya da antifrizle su bulundurun

7-      Bazı önemli hastalıkları olan vatandaşlarımız özellikle aşırı sıcaklarda yapılacak olan uzun yol sürüşlerinden kaçınmalıdırlar.

8-      Aracın klimasını asla göğsünüze ve yüzünüze doğru ayarlamayın, köşelere doğru havalandırın ve en az 15 dakika da bir aracın camlarını açıp serinletmeyi unutmayın.

9-      Aşırı sıcak havalarda asfalt erimesi ile karşılaşabilirsiniz lütfen kontrolü elden bırakmayın hızınızı azaltarak devam edin.

10-   Uzun yol seyahatlerinde kesinlikle rahat kıyafetler giymelisiniz sizi sıkacak içerisinde terleyeceğiniz kıyafetlerden kaçının.

11-   Aracın pedallarını rahat kullanabilmek için yolculuklarınızda yanınızda rahat bir yazlık ayakkabı bulundurmayı unutmayın.


Etiketler: yaz aylarında araç kullanma yazın uzun yol uzun yol